(+22) 635 45 41 kodent@kodent.com.pl
nano_plus

Doskonały materiał stomatologiczny Nanocare Plus. Zawiera nanokoloidalne srebro i złoto.

 

opis

Nanocare Plus przeznaczony jest do ostatecznego płukania kanałów korzeniowych. Ogromna korzyść ze stosowania tego preparatu wynika z faktu, że dotychczas stosowane preparaty płuczące nie gwarantują całkowitego wyjałowienia kanału korzeniowego. Pomimo tego, że podchloryn sodu wykazuje silne właściwości bakteriobójcze, ale w systemie kanałów korzeniowych istnieją przestrzenie, w których bakterie potrafią zmieniać się w formy przetrwalnikowe i po zakończonym płukaniu podchlorynem wracają do form aktywnych. Obecna koncepcja leczenia kanałów korzeniowych polega na wykorzystaniu bakteriobójczego działania podchlorynu, a następnie do ostatniego płukania zastosowanie preparatu Nanocare Plus. Po odparowaniu rozpuszczalnika, pozostaje na ściankach kanału korzeniowego cienka warstwa nonosrebra i nanozłota. 

 

Warstwa ta uniemożliwia przejście form przetrwalnikowych bakterii w organizmy aktywne. Pozwala to na długotrwałe utrzymanie kanału korzeniowego w stanie jałowym. 
Isopropanol w preparatach Nanocare jest substancją nośną. Obniża on napięcie powierzchniowe, dzięki czemu ułatwia dotarcie nanocząsteczek do trudno dostępnych miejsc. Dzięki szybkiemu parowaniu przyspiesza osuszanie powierzchni zęba i kanału korzeniowego. W przypadku dostania się do organizmu wchodzi w cykl przemian metabolicznych. Ulega utlenieniu do acetonu, który jest skutecznie przekształcany przez wątrobę w nieszkodliwe dla organizmu związki.

 

Nanocare Plus jest materiałem, który po raz pierwszy pozwala na stosunkowo bezpieczne zamykanie kanału korzeniowego podczas jednej wizyty.
Oczywiście zaleca się obok stosowania nanokoloidalnego srebra i złota w kanale korzeniowym zabezpieczenie kanału przed przeciekiem koronowym, najczęstszym Ľródłem wtórnej infekcji kanału korzeniowego.

 

packing

25 tub Nanocare Plus po 3 g w kartonowym pudełku